OBC Balustráda Chrudim OBC Balustráda Chrudim
Generální dodavatel:
OMEGAplus Chrudim
Investor: Ing. Milan Kušta - OMEGAplus

Vedoucí projektu: Miroslav Minář

Architekt: Ing. Zdeněk Kozub

Odpovědi na časté dotazy

Pokud máte jakýkoliv dotaz, napište nám. Rádi Vám zašleme naši odpověď nebo ji uveřejníme na tomto místě.


 
Váš kontakt (email nebo telefon):
 
Antispam otázka: 2 + 3 =    
Dotaz: Dobrý den,
chtěla bych se informovat, zda-li nabízíte i byty k pronájmu.
Děkuji za odpověď. Křivská
Odpověď: Dobrý den,
všechny bytové jednotky v OBC Balustráda jsou prodány jednotlivým vlastníkům jednotek. Část těchto bytů je pronajímána buď samotnými vlastníky, nebo prostřednictvím realitních kanceláří. Na tyto procesy však nemáme jako developer stavby žádný vliv.
S pozdravem Ing. Milan Kušta
Dotaz: Dobrý den,
ráda bych věděla, kdo je dodavatelem APS - systému k parkování.
Děkuji M.S.
Odpověď: Dobrý den,
společnost se jmenuje TARANIS invest s.r.o., Vodičkova 699/30, Praha 1, Tel.: 775 203 105
S pozdravem Ing. Milan Kušta
Dotaz: Dobrý den,
chtěl bych se vás zeptat, jestli nepřibíráte dělníky.
Děkuji za odpověd. Jánský
Odpověď: Dobrý den,
stavební zakázky jsou řešeny subdodavatelsky a naše společnost proto nehledá zájemce o dělnické profese.
S pozdravem Ing. Milan Kušta
Dotaz: Dobrý den,
ráda bych věděla, jak pokračuje jednání o výstavbě byt. jednotek u nemocnice, na Vlčí Hoře. Jsem jedna ze zájemkyň na byt. jednotku. 
Suchá
Odpověď: Dobrý den,
jsou dokončené projekční práce. V současné době je schválený územní plán výstavby a podáváme žádost o sloučené stavební a územní řízení. To by mělo být vydané během 2 měsíců. Neprodleně poté zahájíme výstavbu.
S pozdravem Ing. Milan Kušta
Dotaz: Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, které byty jsou ještě k dispozici. Toto je můj druhý dotaz, viz aktuální nabídka?
Čekám na brzkou odpověď.
Nikola Havlíčková
Odpověď: Vážená slečno,
v současné době jsou všechny byty v OBC Balustráda prodané. Připravujeme novou výstavbu bytů ve Vlčnovské ulici v Chrudimi. Byty budou dokončené patrně v polovině příštího roku, jejich sklatba bude 1+kk-3+kk 40-90m2. V případě zájmu sledujte naše stránky www.k2investicni.cz
S pozdravem Ing. Milan Kušta
Dotaz: Dobrý den,
zajímala by mě výstavba rodinných domů na sečské ulici. Rád bych věděl konkrétnější datum a jakým způsobem bude probíhat výběrové řízení na dodavatele stavby.
Děkuji za odpověď Prokop
Odpověď: Vážený pane,
výstavba RD v lokalitě u letiště nebude probíhat, neboť nedošlo ke změně územního plánu.
Bude zde výstavěno obchodní a logistické cetrum viz www.k2investicni.cz 
S pozdravem Ing. Milan Kušta
Dotaz: Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit, jestli byste mi mohli poskytnout údaje, podklady průměrně na kolik vás vyšlo jedno prakovací stání ve vasem parkovacím systému a jaký systém to byl.
Dekuji s pozdravem Ing. Miroslava Příhodová
Odpověď: Vážená slečno,
jedno parkovací místo včetně stavební části vyšlo na cca 450.000,- Kč, při počtu 96 míst, systém regálového zakladače.
S pozdravem Ing. Milan Kušta
Dotaz: Dobrý den,
chtěli bychom se zeptat, zda ke koupi bytu v OBC Balustráda je možné uplatnit jako protihodnotu jinou nemovitost. Dozvěděli jsme se, že dále plánujete výstavbu bytů a rodinných domků. Zajímalo by nás ve kterém časovém horizontu.
Předem děkujeme za odpověď, Jelínkovi
Odpověď: Vážená paní,
o započtení jiné nemovitosti je samozřejmě možné jednat a v případě shody na její ceně v tom nevidím žádný problém. Plánuji výstavbu bytů FAMOS II - proti okresnímu úřadu, ale zde je problém s povodím Labe, tak si netroufám odhadnout časový horizont. Dále za ALFOU, tam to vidím tak za dva roky. RD by měly být v lokalitě Jordánek - výpadovka na Seč, po levé straně, počítám příští rok, když projde změna ÚP. Možná ještě něco vymyslím, ale to je opravdu velmi na vodě.
S pozdravem Ing. Milan Kušta
Dotaz: Vážený pane Kušta,
dnes jsem se podrobně seznámil s OBC Balustráda a sděluji, že Vám fandím. Již 40 let žiji v Chrudimi,denně chodím do centra, a tak mě těší vše co zlepšuje jeho vzhled. Budova bude náměstí zkrášlovat, není tak "moderní" jako třeba Česká spořitelna,ta se vedle kostela nehodí. Zajímalo by mne, co dále máte ve svých plánech a třeba i vizích.
Jar.Hájek
Odpověď: Vážený pane,
děkuji Vám za mail. Vaše podpora je pro mě o to významější, že projekt byl předmětem mnoha diskuzí i kritiky. Já jsem od samého počátku přesvědčen, že zástavba bude prospěšná jak pro Chrudim tak i její centrum. V příštím období chci pokračovat na přípravě výstavby hotelu v sousedství OBC Balustráda. Jedná se o poměrně složitou záležitost a to zejména významem místa, které se bude zastavovat. Nechci připustit architektonické výstřelky, ale střízlivou moderní stavbu. Dále připravuji výstavbu bytů za hotelem ALFA a asi 40-ti rodinných domů na Sečské ulici za tech. službami.
S pozdravem Ing. Milan Kušta
Dotaz: Chtěl jsem se zeptat (nejsem z Chrudimi), jestli byly při stavbě základů novostavby nakonec ponechány některé zděné pozůstatky pozdně středověkých měšťanských domů a pakliže ano, zda-li budou pro návštěvníky centra vizuálně přístupné např. pod podlahou přízemí? Děkuji.
Odpověď: Je zachován sklípek, bohužel nebude přístupný věřejnosti. Nachází se totiž v hloubce asi 7-mi metrů a bylo by velmi komplikované zabezpečit rozumný přístup, neboť nenavazuje na další budované prostory OBC.
Dotaz: Dobrý den. Mám dotaz, jestli nějakým způsobem kontrolujete bezpečnost pracovníků na stavbě OBC Balustráda. Nechápu jak mohou dělníci být nepřipoutaní a pracovat ve výškách. To se nebojíte, že jsou takhle vidět a ještě k tomu na náměstí. Díky
Odpověď: Stavební práce jsou prováděny subdodavatelsky na základě uzavřených smluv. To znamená, že za dodržování bezpečnosti práce zodpovídají tito subdodavatelé a způsob, jakým provádějí smluvně dohodnuté práce je plně v jejich kompetenci. Jinak toho, že pracujeme na náměstí a dělníci tam jsou vidět se opravdu neobávám.
Dotaz: Jaká firma bude v objektu stavět výtahy ??? Děkuji za odpověď.
Odpověď: O konečném dodavateli výtahů ještě není rozhodnuto. Do konečného výběru postoupily firmy KONE a.s., ROVEX s.r.o. Slatiňanny a TRAMONTÁŽ s.r.o.Chrudim. Nyní se posuzují technické parametry a výběr dodavatele bude ukončen do jednoho měsíce.
Dotaz: Myslíte si, že se Balustráda do Chrudimi hodí?
Odpověď: Vážený pane, osobně jsme přesvědčen, že dům OBC Balustráda je logickým doplněním zástavby v centru města, navíc v místě, kde historicky domy stály. O vhodném architektonickém řešení jsem přesvědčen. To samozřejmě neznamená, že některé názory na stavbu nebudou kritické. Diskuze ke každé stavbě takového rozsahu jaksi přirozeně patří.
Dotaz: Hallo, je to opravdu pravda co zde vidím a čtu? Žiji monentálně v německu, stavěl a plánoval jsem 35 roků pro Firmy BBC a GM (General motors). Samozřejmě moderní průmyslová výstavba. Tam bych si podobnou stavbu dovedl představit, ale takto znehodnotit chrudimské, historické náměstí je velká chyba. To ještě chrudimským památkářům není známé, že je nutné přizpusobit se stávající architektuře a nebo je rozhodujici návratnost investice?
Odpověď: Vážený pane, nejprve se chci ujistit, že máte na myslí dostavbu OBC Balustráda, jak je podrobně popsána na http://www.balustrada.chrudim.cz a nemluvíte o hotelu, ketrý v žádné z navrhovaných soutěžních podob NEBUDE realizován. Někteří odborníci totiž naopak vyčítají dostavované části její členění a prvky, které nekorespondují se současnými trendy novostaveb. A je těžké posoudit, který názor je blíže pravdě. Podle mého je stavba zejména klasickými použitými materiály vyvážená a vhodná. Těžko lze v dnešní době stavět historickou budovu, pokud to nemá být replika.
Dotaz: Zajímá mě, proč se nerealizuje projekt, který vyhrál soutěž.
Odpověď: Na základě rozhodnutí poroty architektonické soutěže byl vítězný projekt spol. PROJEKTIL ARCHITEKTI s.r.o., Ing. Arch. Brychta, na druhém místě se umístil projekt Ing. arch. Zdeňka Kozuba. Důvodem, proč se realizuje projekt arch. Kozuba je skutečnost, že vítězný projket byl v územním řízení odmítnut památkáři jako zcela nepřípustný. Proto následovala realizace projektu druhého v pořadí, který byl přijatelný pro obec památkářů. Dokumenty jsou k nahlédnutí v kanceláři firmy OMEGA plus.
Dotaz: Zapadne dům do staré zástavby? Vypadá teda moc hezky.
Odpověď: Na dostavbu nároží byla provedena architektonická soutěž které se zúžastnily renomovaní architekti. Výsledná nárožní budova navržená architektem Ing. Zdeňkem Kozubem je podle mého zázoru moderní, avšak citlivá k okolní historické zástavbě. Velmi mě těší, že se Vám připravovaná stavba líbí a jsem přesvědčen, že bude důstojnou součástí chrudimského Resselova náměstí.
Dotaz: Zajímá mě, jaký je plánovaný rozsah rekonstrukce budovy bývalého katastrálního úřadu.
Odpověď: Jedná se o celkovou rekonstrukci domu. Dům se v současné době staticky zajištuje. Poté bude vyměněna střešní krytina, okna a podlahy. Dále probíhá kompletní otlučení stávajících omítek. Následně budou nově rozvedeny všechny inženýrské sítě (voda, elektro, topení a STA). V budouvě bude zachováno původní schodiště a restaurováno zábradlí a ozdobné pískovcové sloupy. Fasáda domu bude celkově opravena v podobě okolo roku 1900.